Univerzalna sportska škola Start već šest godina za redom tijekom zimskih školskih praznika provodi školu klizanja za svoje polaznike. Ove godine škola klizanja održavala se u periodu od 5. siječnja do 11. siječnja.
Treninzi su se provodili na Klizalištu Forum u jutarnjim satima. U školi klizanja sudjelovalo je ukupno 56 sportaša raspoređenih u tri grupe, ovisno o stečenom znanju klizanja.
Iako su temperature nerijetko bile debelo ispod nule (jutros je trening održan na -11 stupnjeva) vrijedne sportaše to nije spriječilo da dođu i usvoje nove sportske vještine.
Treneri Ivan Mijolović i Jure Vuleta sa zadovoljstvom naglašuju kako je 15 početnika usvojilo osnove klizanja, a grupe klizači i napredni klizači usavršili su svoje sposobnosti klizanja na novu razinu.
Nakon škole klizanja Start nastavlja sa svojim zanimljivim i bogatim programom te pred mlade sportaše postavljaju zanimljive sportske izazove poput ekipnih sportova, škole atletike, škole plivanja, planinarskog izleta na NP Paklenicu, škole rolanja i brojnih natjecanja.
Ove sezone Startovci se mogu pohvaliti prvim mjestom na Božićnom susretu univerzalnih sportskih škola Zadarske županije te sjajnim nastupom na Županijskom prvenstvu u atletskom poligonu na kojemu su pobrali brojna odličja.
Kako je to izgledalo prošlih godina možete provjeriti na Facebook profilu „Univerzalna sportska škola Start”.
Čestitamo svim polaznicima škole klizanja:
Grupa I. NAPREDNI KLIZAČI
1. Anamarija Ikić
2. Aurora Mindoljević
3. Ema Radonić
4. Emanuel Bobić
5. Ivan Meštrović
6. Jakov Smokrović
7. Jerko Hrabrov
8. Kristina Mavra
9. Lana Leto
10. Laura Sabljo
11. Leona Tabak
12. Lucija Artić
13. Lucija Bobić
14. Lucija Paleka
15. Lucija Segarić
16. Luna Mandić
17. Marino Tišma
18. Matija Mindoljević
19. Mia Bobić
20. Vid Kučan
Grupa II. KLIZAČI
1. Amalija Cvecić
2. Ana Pera
3. Andro Kevrić
4. Ante Mađerić
5. Antonio Brković
6. Gabrijela Vrdoljak
7. Ivan Županović
8. Kiara Pavić
9. Laura Županović
10. Lola Stipić
11. Marta Mađerić
12. Mate Rudan
13. Nika Čubrić
14. Nina Vrdoljak
15. Noela Brala
16. Petar K. Knežević
17. Rina Sutlović
18. Sara Sutlović
19. Tija Banić
20. Tonka Stazić
21. Vigo Stipić
Grupa III. POČETNICI
1. Franko Ivković
2. Gabrijel Matulić
3. Josipa Ukalović
4. Juraj Lucić
5. Lovre Radulić
6. Luka Vidić
7. Naomi Štajduhar
8. Nikol Hazdovac
9. Nikolaj Cukar
10. Nikolina Mališ
11. Omera Aroha Ključanin Medić
12. Petar Ljutić
13. Roko Ivanišević
14. Tereza Lucić
15. Tony Mazzi Škaljac