Završen je regionalni krug 58. Hrvatskog natjecanja učenika i studenata glazbe i plesa koje se održavalo od 29. veljače do 4. ožujka.

Gudači su se natjecali u Zadru, puhači u Imotskom, a plesači u Velikoj Gorici. Iz Glazbene škole Blagoje Bersa Zadar nastupilo je 12 solista i 4 plesne skupine koji su osvojili vrijedne nagrade.

Četiri prvonagrađena učenika kvalificirala su se na državno natjecanje koje će se održati na Muzičkoj akademiji u Zagrebu početkom travnja ove godine. To su: Anamarija Banović Lazar- rog, mentor: Dražen Habuš, Vice Ražov- saksofon, mentor: Željko Andrić, Lara Grgurić-violina, mentorica: Iva Grubić i Rebecca Vidajić-viola, mentorica: Katarina Novak.

- Svi učenici i nastavnici zaslužuju čestitke na velikom trudu i odličnim nastupima na natjecanju, ističe ravnateljica zadarske Glazbene škole Branka Višić Karavida koja je medijima dostavila rezultate. 

Rezultati 58. Hrvatskog natjecanja učenika i studenata glazbe i plesa - regionalni krug

Rog
1.kategorija: Anamarija Banović Lazar - 1. nagrada
Mentor: Dražen Habuš, prof.

Truba
3. kategorija: Nikola Šušić - 2. nagrada
Mentor: Dražen Habuš, prof.

Saksofon
1.kategorija: Vice Ražov- 1. nagrada
Mentor: Željko Andrić, prof.

Flauta
2.kategorija : Nika Ražov - 2. nagrada
Mentorica: Ana Lakić, prof.
Korepetitorica puhača: Tomislava Stella, prof.

Violončelo
3.kategorija: Nika Sutlović - 2. nagrada
Lucija Milković- 2. nagrada
Mentorica: Lidija Ledinić, prof. mentor
Korepetitor: Ivan Štorić, prof.
5. kategorija: Karla Milićević - 2. nagrada
Mentorica: Lidija Ledinić, prof. mentor
Korepetitor: Jurica Šoša, mr art

Violina
4.kategorija : Antonija Tudorović-2. nagrada
Nora Fantina - 2. nagrada
5. kategorija: Patricia Lončar - 2. nagrada
Mentorica: Katarina Novak, prof.
Korepetitorica: Ivana Skroče, prof.
6. kategorija: Lara Grgurić - 1. nagrada
Mentorica: Iva Grubić, prof.
Korepetitor: Jurica Šoša, mr art

Viola
4. kategorija: Rebecca Vidajić -1. nagrada
Mentorica: Katarina Novak, prof.
Korepetitorica: Blanka Aždajić Medić, prof. mentor

Suvremeni ples -skupine
2.kategorija - 2. nagrada
Učenice: Anica Burella, Sara Fuštin, Lana Jelić, Nela Josipović, Nina Pavić, Mia Šare
Mentorica: Vlasta Marotti Hrašćanec, nast. suvremenog plesa

3.kategorija - 2. nagrada
Učenice:Zara Kadija, Marija Knežević, Lana Marušić, Anđela Matulić, Marija Milia Papić, Lucija Ristić
Mentorica : Vlasta Marotti Hrašćanec, nast. suvremenog plesa

PO Preko 2. kategorija - 2. nagrada
Učenice: Antea Tomić, Galla Soldan, Tara Trešin, Tereza Kolega, Delen Kolega, Sara Kombura
Mentorica: Bernarda Klarin, nast. suvremenog plesa

Klasični balet - skupine
2. kategorija - priznanje
Učenice:Doris Cortesi Šarunić, Tina Jurjević, Lana Mandić, India Savić, Mia Nina Valković, Lana Marijačić
Mentorica: Sanja Petrovski, nast. kl. baleta
Korepetitorica: Marijana Jakuš